Kam za černými sjezdovkami v rakouských Alpách

Chcete mít jistotu, že bude vaše zimní dovolené perfektní, plná sněhu, slunce a upravených sjezdovek? Vydejte se do rakouských Alp. Velké množství skiareálů vám zajistí různé druhy zážitků, především tedy ze sjezdovek. Pokud jste zkušení lyžaři a chcete vypilovat svoje schopnosti, němeli byste si nechat ujít nejtěžší svahy.

Sjezdovky dělíme na 3 typy. Označení modrou znamená, že je kopec určený pro začátečníky. Na červenou sjezdovku se vydá každý, kdo si rád dobře zalyžuje ale nevyhledává absolutní extrém. A černé, o kterých je tento článek, jsou jen pro lyžaře, kteří jsou si jistí v kramflecích, nebo pro hazardéry se životem.

Top 5 nejnáročnějších sjezdovek

Manni Pranger – Bergelam

V tyrolských Alpách najdete nejprudší upravovanou sjezdovku v Rakousku. Když se na Manni Pranger podíváte, trať působí spíš jako svislá stěna, která se svým sklonem 102% (46 stupňů) tak trochu je. Při úpravě používají speciální rolbu s navijákem a když i sjezd láká mnoho lyžařů, opravdu doporučujeme zvážit své schopnosti. Taky se nejdříve informujte, jestli je sjezdovka otevřená a jsou dobré sněhové podmínky.

Streif – Kitzbühel

Zůstaneme v Tyrolsku a představíme vám černou sjezdovku, na které se jezdí Světový pohár v alpském lyžování. Když se zrovna nezávodí, láká jedna z nejnebezpečnějších tratí lidi z celé Evropy. Je to výzva. Oficiálně je značená jako červená, ovšem pár úseků je spíše čenočerných a nejednoho lyžaře dost potrápí.

Gamsleiten II – Obertauen

Tato sjezdovka v Saltzbursku je trochu jiná a také jinak nebezpečná. Je totiž plná boulí a muld, mezi kterými musíte projíždět. Sklon dosahuje téměř 100% a i když trať měří jen 1,3km, sjezd je opravdu náročný a i zkušení lyžaři se občas zaleknou.

Harakiri – Zirelltar

Legendární sjezdovka, která ani nepotřebuje představovat. Začátek sjezdu je prudší než lyžařský můstek a i když je sjezdovka pěkně přehledná, může vás potrápit zmrzlý podklad. Harakiri je až notoricky známá a dokonce si můžete koupit třičko s nápisem Přežil jsem Harakiri.

Black scorpions -Silvretta Montafon

Black skorpions je označení dokonce sedmi strmých černých sjezdovek. Všechny dosahují sklonu až 81% a i když se terén liší strmostí i náročností, pořád je každá z nich velká výzva. Určitě ne vhodná pro začátečníky.

Hodnocení post

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru