Kaprun/Zell am See – lyžování na ledovci


Kaprun/Zell am See – lyžování na ledovci

I když Alpy můžete navštívit ve více zemích, pokud zvolíte ty rakouské, budete nadšeni kvalitou služeb. Je vpodstatě jedno, jaké středisko navštívíte, všechny jsou velmi kvalitní a splní vaše požadavky. Některé jsou ale známější než jiné. Pojďte si přečíst, jaké zajímavosti na vás čekají ve spojeném středisku Kaprun – Zell am See.

 

Toto velmi známé středisko se nachází v Salcbursku. Zajímavostí je, že Zell am See patří do Kitzbühlských Alp , zatímco Kaprun patří geograficky do alpské skupiny Glocknergruppe ve Vysokých Taurách. Areály nejsou propojeny lanovkou, takže buď jezdíte v jednom, nebo v druhém, ale pro oba platí stejný ski pass a jsou propojeny skibusy.

Oblast je známá svou perfektní kombinací zasněžených luk a svahů a ledovci. Skvělé sněhové podmínky můžete očekávat na 3 tisícovém Kitzsteinhornu s ledovcovými pláněmi, kde se lyžuje od září až do začátku léta, tedy skoro celoročně.

Na ledovci můžete lyžovat téměř celoročně

Celkově propojené středisko nabízí 138 km tratí a 45 lanovek a vleků. Je samozřejmostí, že tratě jsou všech obtížností. Zatímco Kaprun je se svými lehčími a snadnějšími sjezdovkami vhodný spíše pro rodiny s dětmi a rekreační lyžaře, v Zell am See najdete 25 km černých sjezdovek. Je to ráj pro milovníky adrenalinu.

Areál nabízí množství tratí pro běžkaře a na své si přijdou i milovníci snowboardu a freeridu. Pokud jste ještě nikdy na snowboardu ani na běžkách nestáli, můžete využít jednu ze škol a vybavení si zapůjčit. Školy pro děti jsou samozřejmostí.

A kde se ubytovat? Zkuste Zem all see ležící je na kraji jezera. V malebném městě najdete nejen množství skvělého ubytování, ale také kvalitní služby a promenádu s množstvím obchůdků a restaurací. Navíc se tam pravidelně konají různé festivaly a akce, o zábavu je postaráno.

 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.