Skiareal Hinterstoder

Lyžařské středisko Hinterstoder (Rakousko)

Autentické, tradiční a originální lyžařské středisko Hinterstoder je více než malé město v Horním Rakousku. Užijete si zde celoroční dovolenou s dětmi i parádní lyžovačku.

Výhody a nevýhody lyžařského střediska

Výhody:

 • nejlepší možná dostupnost
 • přiměřené ceny v oblasti
 • v okolí ráj klasického lyžování

Nevýhody:

 • skromnější úhrn délky sjezdovek
 • Hinterstoder a Wurzeralm nepropojeny
 • Hinterstoder občas přeplněný

Hinterstoder webkamery


Zdroj: https://www.feratel.com

Hinterstoder počasí 

HINTERSTODER WEATHER

Hinterstoder lyžování a snowboard

Věděli jste, že údolí Stodertal je pro české lyžaře jedním z nejbližších míst, kde je možné v Rakousku lyžovat? Pod skalním masivem Totes Gebirge, (Mrtvé hory) se můžete těšit na nezapomenutelnou dovolenou v městě Hinterstoder, kde se opakovaně pořádá Světový pohár v alpském lyžování.

Mnoho lyžařů z Čech sem míří byť jen na víkend. Najde se tu využití pro všechny zimní nadšence. Středisko nabízí upravené svahy pro carvingové oblouky, prašan po celou zimu lákající vyznavače freeridu či Sonnkogel Snowboard Park, upravený snowpark kladoucí výzvy v podobě nových triků. Užijete si tu parádní lyžování i snowboarding.

Milovníkům prudkých svahů neujde černá sjezdovka, pokřtěná po Hannesi Trinklovi, místním rodáku, mistru světa ve sjezdu z roku 2001 a bronzovém z olympiády v Naganu. A jsou zde i skvěle upravované běžkařské tratě. Běžkaři si užijí 120 km pravidelně upravovaných běžeckých tras v oblasti Pyhrn-Priel. A večer můžete vyrazit s celou rodinou na osvětlenou sáňkařskou dráhu.

Z České republiky je zde výborná dostupnost po dálnicích A1 a A9 od Linze. Z dálnice A9 je to do Hinterstoderu pouze 11 kilometrů. Ze středních Čech jste v Hinterstoderu už za necelé čtyři hodiny, z Moravy potom za čtyři a půl. K sousednímu Wurzeralmu je to o 24 kilometrů dále.

Pojištění na lyže

1 osoba / týden

od 495 Kč

 • Rekreační sporty

 • Rizikové sporty

 • Zimní sporty

 • Cestovní asistence

 • Lečebné výlohy 6 mil Kč

 • Poj. odpovědnosti 5.2 mil Kč

 • Pojištění zavazadel

1 osoba / týden

od 416 Kč

 • Rekreační sporty

 • Rizikové sporty

 • Zimní sporty

 • Lečebné výlohy 6 mil Kč

 • Poj. odpovědnosti 5.2 mil Kč

 • Pojištění zavazadel

1 osoba / týden

od 488 Kč

 • Rekreační sporty

 • Rizikové sporty

 • Zimní sporty

 • Lečebné výlohy 6 mil Kč

 • Poj. odpovědnosti 5.2 mil Kč

 • Pojištění zavazadel

Terén

Objevte krásu lyžařského střediska Hinterstoder. Tohle autentické, originální a tradiční malé město v Horním Rakousku, stojí uprostřed nádherných hor prázdninového regionu Pyhrn-Priel, kde na vás čeká skutečně celoroční ráj.

Rodinné středisko Hinterstoder – Höss se nachází v údolí Stodertal ( Rakousko , Horní Rakousko (Oberösterreich) , Steyr-Kirchdorf , Kirchdorf an der Krems , Pyhrn-Priel ). Pro lyžování a snowboarding je k dispozici 39,9 km sjezdovek . Pro hosty jsou zde připravené moderní lyžařské vleky. Areál zimních sportů se nachází v nadmořské výšce 600 až 2000 m.

Ačkoliv toto lyžařské středisko patří mezi oblíbené lyžařské destinace, rozlohou a počtem tratí patří k těm menším z rakouských areálů. Přesto však nabízí pozoruhodné převýšení, dosahující až 1400 metrů. Každá sjezdovka je zde perfektně upravená.

Hinterstoder ski mapa

Zdroj: https://winter.intermaps.com

Sjezdovky

Ski areál Hinterstoder nabízí několik krásných širokých červených sjezdovek, doplněných pár luxusními černými tratěmi včetně jedné závodní pisty. Lyžování si zde užije opravdu každý. Myšleno je tu také pro začátečníky a malé děti. Středisko nabízí hned několik možností lyžování pro děti na dobře upravených nenáročných modrých sjezdovkách a cvičných loukách, kde mohou zlepšovat své dovednosti.

Lanovky a vleky

Z centra obce Hinterstoder dopraví lyžaře na vrcholky lyžařského střediska kabinková lanovka. V rámci samotného střediska lyžaře přepravuje další kabinová lanovka, moderní expresní odpojitelná šestisedačka i rychlé moderní kotvy.  Dva vleky obsluhují i nejvýše položené červené a modro-červené lyžařské terény nad pásmem lesa.

Co do přepravních kapacit, je Hinterstoder velmi moderním střediskem. Nachází se zde několik úplně nových lanovek a vleků a další byly nedávno rekonstruovány. Celkem jsou ve středisku 2 kabinkové lanovky, 2 sedačkové lanovky, 8 vleků a řada přepravních pásů a dopravníků maximálně usnadňující přesuny mezi sjezdovkami.

Určitě vás potěší rozlehlé parkoviště, kde je parkování zdarma. Odsud vás vyveze moderní, poměrně rychlá kabinková lanovka do střední části střediska. Zde se otevírá krásné panorama mnoha dalších sjezdovek (Hutterer Boden), které se vinou z pomyslného vrcholu Hütterer Hoss (nad ním totiž rozkládá další pomyslná část Hinterstoderu, která leží ve více než 2000 m.n.m). Odtud můžete sjet opět dolů ke kabinové lanovce různými sjezdovkami. Místní sjezdovky jsou většinou široké a bezpečné. Samozřejmostí jsou krásné výhledy na nejvyšší vrcholky Totes Gebirge.

Skipasy

Hinterstoder Sezónní skipasy

*Ceny v €

Platí Pro: Dítě 2007-2016 Junior 2003-2006 Dospělý Senior
Platí pro: 2021-2022

Ceny platné do: 1. 5. 2022

301.00 411.00 547.00 547.00

Důležité! Poslední aktualizace cen 19. srp 2022. Upozornění: Ceny sezónních skipasů jsou převzaty od lyžařských středisek a tyto skiareály odpovídají za jejich správnost. Ceny sezónních skipasů se mohou měnit. Pro ověření platnosti cen kontaktujte lyžařský areál. Multi-Resort Skipass – vícedenní skipas platí ve střediscích Hinterstoder a Wurzeralm

Další služby

Půjčovny lyží

Lyžování v Rakousku si užijete, i když zrovna nemáte vlastní výbavu nebo si se svou stávající na sjezdovku už netroufáte. Vyrazte do lyžařského střediska Hinterstoder pouze s lehkými kufry. Vše potřebné na lyže a snowboard si půjčíte přímo na místě. Jsou zde skvěle vybavené půjčovny lyží, kde seženete lyže, hůlky, snowboardy, helmy, boty a další doplňky. V místních obchodech najdete také široký výběr lyžařského oblečení i oblečení pro další zimní sporty. Rezervujte nyní online vybavení, které na svah potřebujete. Na rezervaci on-line získáte atraktivní online slevy.

Lyžařské kurzy

Kdo se baví, učí se nejrychleji! A to zcela nezávisle na věku a sportu. Co rozhodně pomáhá, je vhodné a dobře nastavené vybavení. Ve skiareálu na vás čeká obojí – profesionálně vzdělaný tým lyžařských instruktorů a prvotřídní lyžařské vybavení za atraktivní ceny. Nač ještě čekat? Projděte si nabídku kurzů místní lyžařské školy a rezervujte si váš oblíbený model lyží.

Lyžařská škola

Chcete se zdokonalit v lyžování či snowboardingu? Místní lyžařská škola vás naučí správnou techniku lyžování, nové dovednosti i triky, se kterými na svahu zazáříte. A to vše během chvíle a zábavnou formou. Lyžařská škola nabízí moderní lyžařské kurzy a výuku snowboardingu pro děti, dospělé začátečníky nebo navrátilce i pokročilé lyžaře. Můžete si zaplatit individuální lekce pro příznivce jednotlivých sportů.

Prehrada schafkogelsee

Hinterstoder ubytování

Přímo v malebném městečku Hinterstoder, se nabízí hned několik možností ubytování. Vyrazit za zábavou s nízkým rozpočtem můžete do ubytoven a hostelů. Kdo dá přednost rodinné atmosféře, určitě vyhledá malebné místní rodinné penziony, které jsou zařízené v dobovém stylu s moderním zázemím pro lyžaře. A pro milovníky luxusu jsou zde hotely s nadstandardními službami, wellness, fitness a dalším zařízením.

Hinterstoder zajímavosti

Černá sjezdovka je pokřtěná po Hannesi Trinklovi, místním rodáku, mistru světa ve sjezdu z roku 2001 a bronzovém z olympiády v Naganu.

Ve městě Hinterstoder se opakovaně pořádá Světový pohár v alpském lyžování.

Zimní areál nabízí pro lyžaře možnost sjet si trať světového poháru na sjezdovce Hannes-Trinkl s maximálním sklonem až 60 %.

Pohori totes gebirge
Hinterstoder kontaktní informace

E-mail: info@hochficht.at

Telefon: +43 (0) 7564 5275

Oficiální stránky: www.skisport.com

Mohlo by Vás zajímat:

4.9/5 - (7 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru