Lyžařské středisko san colobano

Lyžarské středisko Valdidentro San Colombano (Itálie)

Patří mezi vaše obvyklé zimní cíle oblast italské Lombardie, ale chcete si ušetřit přelidněné svahy a nekonečné fronty na lanovku? Dobrou volbou by mohl být poměrně málo frekventovaný zimní areál Valdidentro San Colombano, kde si díky jeho poloze mezi populárními středisky Livigno a Bormio užijete vytouženého klidu na zimní radovánky.

Výhody a nevýhody lyžařského střediska

Jak je asi zřejmé z úvodu, nesporně největší výhodou lyžařského střediska Valdidentro San Colombano je minimální počet návštěvníků. To však rozhodně nevypovídá o kvalitě tratí – právě naopak. Těšit se můžete na dlouhé tratě převážně střední obtížnosti. Nechybí ani tratě pro děti, několik vleků a moderní 8místná kabinková lanovka. Právě pomalé vleky a lanovky zůstávají nejslabším článkem celého ski areálu. Pokud přijedete začátkem či koncem sezóny, je navíc nutné počítat s tím, že nebude možné přejet mezi jednotlivými úseky z důvodu nedostatku sněhu.

Minimum návštěvníků
Převážně červené tratě
 Lze využít superskipas
Přejezdové úseky nemusí být vždy průjezdné
Pomalé lanovky a vleky

Valdidentro San Colombano lyžování a snowboard

Svahy lyžařského střediska Valdidentro San Colombano jsou ideální především pro začínající lyžaře a věčné začátečníky. Celkem je k dispozici 25 kilometrů sjezdovek, z nichž je uměle zasněžováno pouze 15 kilometrů – z toho důvodu je nutné počítat se zhoršenými přejezdy přes nezasněžované úseky koncem a začátkem sezóny.

Pokud patříte mezi nadšené běžkaře, navštívit můžete běžkařský stadion v obci Isolaccia, ač je třeba dodat, že zajímavé běžecké tratě v bezprostředním okolí ski areálu nenajdete.

Valdidentro San Colombano

Terén

Na obou stranách ski areálu najdeme v drtivé většině lehké a středně obtížné svahy. Největší podíl tvoří trasy červené (více než 60 %), nechybí však ani mírné, plošší úseky modrých sjezdovek. Obtížnějšího terénu si zde bohužel příliš neužijete – ve ski areálu na vás čekají pouze přibližně 4 kilometry černých tratí, které se navíc nevyznačují nijak velkou obtížností.

Sjezdovky

Přestože na červených sjezdovkách vedoucích z vrcholu Masucco si užijete carvingové lyžování, ideální je zde především lyžování pro děti. Přímo nad lanovkou vyrážející z vesnice Isolaccia se nachází lyžařská škola pro děti od tří let. Mírně pokročilejší mohou vyrazit na svah Cunalta. Za výhledy naopak nezapomeňte navštívit sjezdovku na samotném vrcholu obsluhovanou starším vlekem, Campo Scuola. Hledáte-li naopak alespoň trochu obtížnější svahy, prakticky jedinou možností je černá sjezdovka Dolla Mota.

Snowboardisté si bohužel příliš mnoho zábavy neužijí. Nejen, že mírné svahy s dlouhými přejezdy nejsou pro snowboard právě ideální, ale navíc zde nenajdete žádný snowboard park.

Lanovky a vleky

V zimním středisku se nachází celkem devět lyžařských vleků, respektive jedna osmimístná kabinková lanovka, tři sedačkové lanovky a pět klasických vleků. Vzhledem k tomu, že dnes už jsou ve velkých italských ski areálech kotvy a pomy spíše výjimkou, je Valdidentro San Colombano ideální pro všechny začátečníky, kteří se chtějí naučit jezdit na běžném vleku.

Zatímco sedačková stoupá z osady Le Motte (San Colombano), za kabinkovou lanovkou vyrazte do vesničky Isolaccia (Cima Piazzi). Vleky naleznete v okolí centrálního vrcholu.

Skipasy

Nejlevnější variantou je skipas platný pouze v arelálu Cima Piazza Ski Area, který lze zakoupit minimálně na 4 hodiny a maximálně 7 dní. Na oblast San Colombana platí rovněž jednotná permanentka Bormio Ski, která se vztahuje také na středisko Bormio. Vyrazit sem můžete také s Multi-Resort Skipassem, který v sobě zahrnuje také ski areál Livigno.

Lyžařská sezóna

Přestože je k dispozici umělé zasněžování, nepokrývá bohužel všechny svahy a přejezdové úseky, a zejména koncem a začátkem sezóny tak nemusí být možný přejezd mezi jednotlivými úseky ski areálu.

Začátek sezóny

Sezóna zpravidla začíná v polovině prosince.

Konec sezóny

Sezóna zpravidla končí začátkem dubna.

Další služby

Navzdory poměrně malé návštěvnosti zimní areál nabízí řadu dalších služeb v podobě půjčoven lyží, lyžařských kurzů a škol.

Půjčovny lyží

Ačkoliv na půjčovny lyží můžete narazit i v obci Isolaccia, mnohem větší množství půjčoven najdete v přilehlých oblastech, tedy okolí Livigna a Bormia.

Lyžařské kurzy

Využít můžete kurzy snowboardingu a lyžování v rámci lyžařské školy Cima Piaza. K dispozici jsou jak skupinové kurzy, tak doprovod lyžařským instruktorem při lyžování v rámci soukromé lekce.

Lyžařská škola

Lyžařská škola Valdidentro Ski School je zaměřena především na děti od tří let a začínající lyžaře a snowboardisty. Úplné základy se děti naučí ve vzdělávací oblasti Alta Valtellina, kde je k dispozici nejrůznější vzdělávací vybavení. Následně zamíří do „školního kempu“ na vrcholku hory, který je obsluhován pojízdnými koberci a doplněn zábavnými prvky.

Valdidentro San Colombano ubytování

Pokud se rozhodnete vyrazit za lyžováním do San Colombana po vlastní ose, využít můžete jak mnoha hotelů, tak ubytování v soukromých apartmánech. Ceny jsou zpravidla o něco nižší než v blízkosti populárnějších lyžařských center v této oblasti.

Valdidentro San Colombano zajímavosti

Ať už chcete lyžování v Itálii ozvláštnit freeride výpravou, či do Valdidentro San Colombano míříte v letních měsících, navštívit můžete například kapli svatého Colombana, která se nachází v sedle San Colombana ve výšce 2484 metrů nad mořem. Samotná obec Isolaccia příliš mnoho kulturních či architektonických zajímavostí nenabízí, alternativou je tak jednodenní výlet do okolích měst, jako je Sondrio či trochu vzdálenější Trento.

Valdidentro San Colombano kontaktní informace

Oficiální stránky: www.bormio.eu

Telefon: +39 0342 903300

Email: info@bormio.eu

5/5 - (3 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek