Nejdelsi sjezdovky v rakousku

Nejdelší sjezdovky v Rakousku

Pokud vás už nebaví tuzemská lyžařská střediska, která zkrátka nenabízí právě ideální podmínky pro zkušené lyžaře či milovníky opravdu dlouhých sjezdů, stačí vyrazit k našemu jižnímu sousedovi – do Rakouska. Rakouské ski areály nabídnou prakticky vše, co si můžeme přát… skvěle upravené sjezdovky, moderní lanovky a vleky, spousta aprés-ski vyžití i výbornou kuchyni. Pokud právě plánujete svou letošní zimní dovolenou, jistě vám přijdou vhod naše tipy na ty nejlepší sjezdovky v Rakousku, které se navíc mohou pochlubit rekordní délkou sjezdu. 

Schwarze Schneid, Sölden

Bezkonkurenčně nejdelší sjezdovka v Rakousku se nachází u obce Sölden v rakouském Tyrolsku. Pohádkově dlouhý svah zvaný Schwarze Schneid, který se může pochlubit délkou úctyhodných patnáct kilometrů, však není jediným lákadlem. Ski areál nabídne celkem 144 kilometrů sjezdovek různé obtížnosti – díky velkému množství modrých, ale také černých sjezdovek si zde lyžovačku užijí stejnou měrou začátečníci i milovníci adrenalinu – a celkem 34 moderních lanovek a vleků. Kromě klasických sedaček a kabinek můžete vyzkoušet také zubačku. Další nespornou výhodou této oblasti jsou také hned dva ledovce, které zajišťují opravdu dlouhou lyžařskou sezónu od začátku září až do prvních týdnů v květnu. A jelikož místní vrcholky dosahují více než 3000 metrů, užijete si také skutečně parádního převýšení.

Všechny výše uvedené výhody samozřejmě táhnou lyžaře a snowboardisty z širokého okolí, a není tak divu, že se jedná o opravdu živé lyžařské středisko. Ačkoliv se musíme připravit na vysoké ceny, na druhou stranu to také znamená skutečně znamenité aprés-ski vyžití v podobě barů a restaurací.

Hochjoch Totale, Silvretta Montafon

Mezi nejlepší sjezdovky Rakouska se mohou zařadit také sjezdy v oblasti Silvretta Montafon. Lyžařský areál nabídne podobně rozsáhlou síť sjezdovek jako Sölden, tedy na 140 kilometrů svahů. Přestože v oblasti najdeme úplné minimum černých svahů, pochlubit se mohou skutečně prudkým sklonem, který místy dosahuje až 81 procent.

Co se týká nejdelší sjezdovky v Silvretta Montafon, toto prvenství bezkonkurenčně drží sjezdovka Hochjoch Totale s celkovou délkou dvanáct kilometrů. Výstup začíná na stanici lanovky St. Gallenkirch, odkud nás vynese do výšky 2 430 metrů nad mořem. A pak už nezbývá než vyrazit na dvanácti kilometrový sjezd, který nás provede nejdelším lyžařským tunelem na světě o délce 470 metrů. Jedinou nevýhodou tak zůstává poměrně mírné převýšení kolem 500 metrů a mnoho přejezdových úseků.

Nejlepsi sjezdovky v rakousku

Vermalen, Sonnenkopf – Klostertal

Přestože lyžařská oblast Sonnenkopf – Klostertal se svými 30 kilometry svahů rozhodně nepatří mezi rakouské velikány, příjemně překvapí sjezdovkou Vermalen, která dosahuje jedenácti kilometrů. Potěší však nejen úctyhodnou délkou, ale také převýšením, které dosahuje 1 300 metrů. Pokud vám spíše než na délce sjezdu záleží na obtížnosti, rozhodně si nenechte ujít také sjezdovku Bäraloch, která sice patří mezi kratší, ale zato s 64% sklonem.

Pokud si však někdo lyžování ve ski areálu Sonnenkopf – Klostertal skutečně užije, pak rozhodně freerideři. Nechybí však ani velké množství červených svahů ideálních a pohodová modrá hřebenovka ideální pro začínající lyžaře a děti. Vzhledem k tomu, že se jedná o spíše menší rodinné středisko, je bohužel třeba počítat se zastaralejším vybavením a pomalými lanovkami, kterých je v oblasti pouze osm. Na druhou stranu není ski areál nijak zvlášť vytížený, a užijete si tak krásně prázdné svahy a minimální fronty na lanovky a vleky.

Krippenstein, Obertraun

Jedenáctikilometrovou sjezdovku a převýšení 1 500 metrů nabídne také lyžařský areál Krippenstein v Horním Rakousku. I toto lyžařské středisko nabídne spíše klidnější atmosféru a oproti větším a známějším oblastem naprosté minimum návštěvníků. Daní za klid na lyžování je bohužel menší síť sjezdovek, kterých je ve středisku pouze něco kolem dvanácti kilometrů, což je na Rakousko zkrátka trochu málo. Mnohem větší možnosti tak na vás čekají v případě, že se jako freerideři nebojíte vyrazit mimo upravené sjezdovky – v okolí můžete prokřižovat na třicet kilometrů neupravovaných svahů s malebnými výhledy.

Cestovní pojištění

1 osoba / týden

od 495 Kč

 • Rekreační sporty

 • Rizikové sporty

 • Zimní sporty

 • Cestovní asistence

 • Lečebné výlohy 6 mil Kč

 • Poj. odpovědnosti 5.2 mil Kč

 • Pojištění zavazadel

1 osoba / týden

od 416 Kč

 • Rekreační sporty

 • Rizikové sporty

 • Zimní sporty

 • Lečebné výlohy 6 mil Kč

 • Poj. odpovědnosti 5.2 mil Kč

 • Pojištění zavazadel

1 osoba / týden

od 488 Kč

 • Rekreační sporty

 • Rizikové sporty

 • Zimní sporty

 • Lečebné výlohy 6 mil Kč

 • Poj. odpovědnosti 5.2 mil Kč

 • Pojištění zavazadel

Neustift, Stubai

Na seznamu nejlepších (nejdelších) sjezdovek v Rakousku nemůže samozřejmě chybět ani jeden z nejznámějších rakouských ledovců (respektive areál pěti ledovců) – Stubai. V rozlehlém ski areálu se můžete těšit na více než šedesát kilometrů krásně upravených svahů, primárně červených a modrých ideálních pro začátečníky i středně pokročilé lyžaře. Na druhou stranu nechybí ani vysoké převýšení a jeden z nejdelších svahů v Rakousku – Neustift. Ten dosahuje celkové délky deset kilometrů, a nabídne tak skutečně dlouhou, panoramatickou jízdu malebnými horami. Pokud dáváte přednost spíše prudkým, náročným sjezdovkám, minout byste při své lyžařské dovolené ve Stubai rozhodně neměli sjezdovku číslo 22, která se může pochlubit 60% sklonem, který z ní dělá nejstrmější sjezdovku v oblasti.

Vzhledem k dlouhé lyžařské sezoně trvající od začátku října do konce května není divu, že se jedná o jednu z nejoblíbenějších lyžařských destinací v Rakousku. Tomu odpovídají i ubytovací kapacity, kterých je v oblasti skutečně bezpočet. Praktické je zejména ubytování u sjezdovky, využít však můžete také ski bus. Jakožto ski areál zaměřený na rodiny s dětmi nabízí Stubai dobře vybavenou cvičnou louku, ale také bezplatný skipas pro děti až do deseti let. Nechybí ani volnočasové využití v podobě aquaparku, wellness a kvalitních restaurací, s dětmi můžete rovněž vyrazit sáňkovat.

Mohlo by Vás zajíma

5/5 - (2 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.