Nejlepsi skiarealy rakousko

Nejlepší lyžařská střediska v Rakousku

Rakousko je kolébkou alpského lyžování. Se svými osmi ledovci a 7 200 km sjezdových tratí patří mezi nejoblíbenější lyžařské destinace na světě. Vyrazte do nejlepších lyžařských středisek i vy.

Jestliže i vy patříte mezi vášnivé lyžaře, snowboardisty a příznivce všech ostatních zimních sportů, určitě vyražte do rakouských Alp. Ty jsou velmi oblíbenou destinací a častým cílem českých turistů. Vyrazte za nejlepší lyžovačkou do námi vybraných destinací, které rozhodně stojí za to navštívit. Potěší vás blízká dojezdová vzdálenost z Čech, přijatelné ceny a kvalitní svahy všech stupňů obtížnosti.

A proč si ski areály v Rakousku čeští lyžaři tak oblíbili? Lyžařská střediska zde nejsou tak formální, jako je tomu například ve Francii nebo Švýcarsku. Zde panuje pohodová, uvolněná atmosféra, vyzařuje zde všudypřítomný starosvětský šarm a sítě tras a vleků spojují malé alpské vesničky obklopené velkolepými zasněženými vrcholky.

Ve většině těchto útulných vesniček můžete lyžovat celý den, bez ohledu na úroveň vašich zkušeností. Rakouský terén sahá od některých z nejstrmějších sjezdovek na světě až po mírné svahy, kde najdete lyžařská střediska pro děti, studenty a mládež. Díky této rozmanitosti je Rakousko oblíbené pro rodinné lyžařské dovolené.

Lyžování v Rakousku se však neomezuje pouze na lyžování v zimě. Ledovce poskytují celoroční sníh a většina lyžařských středisek je jen hodinu jízdy od mezinárodního letiště Innsbruck, Salzburg nebo Mnichov. Najděte společně s námi nejlepší místo k návštěvě pro vaši příští zimní dovolenou s naším seznamem nejlepších lyžařských středisek v Rakousku.

Pojištění na lyže

1 osoba / týden

od 495 Kč

 • Rekreační sporty

 • Rizikové sporty

 • Zimní sporty

 • Cestovní asistence

 • Lečebné výlohy 6 mil Kč

 • Poj. odpovědnosti 5.2 mil Kč

 • Pojištění zavazadel

1 osoba / týden

od 416 Kč

 • Rekreační sporty

 • Rizikové sporty

 • Zimní sporty

 • Lečebné výlohy 6 mil Kč

 • Poj. odpovědnosti 5.2 mil Kč

 • Pojištění zavazadel

1 osoba / týden

od 488 Kč

 • Rekreační sporty

 • Rizikové sporty

 • Zimní sporty

 • Lečebné výlohy 6 mil Kč

 • Poj. odpovědnosti 5.2 mil Kč

 • Pojištění zavazadel

Kitzbühel

Vyrazte si za krásou malebných tyrolských vesniček. Lyžařská oblast Kitzbühel už totiž spadá do spolkové země Tyrolsko. Vedle legendární strmé sjezdovky Streif nabízí i mnoho tratí ideálních pro začátečníky. Celková délka sjezdovek je kolem 180 km. Celý lyžařský areál je rozmístěn po opravdu velké ploše (463 ha), díky čemuž je zpřístupněna obrovská plocha volného terénu. Všechny dětské vleky v údolí na okraji  Kitzbühelu jsou zdarma. Při hledání lyžařského pobytu v Kitzbühelu dávejte pozor na termín konání závodu Hahnenkamm, ubytovací kapacity jsou dlouho dopředu vyprodané a cenově je tento termín nejdražší z lyžařské sezóny.

lyzarske stredisko kitzbuhel

Kitzbühel ubytování

Sölden

Zimní střediska v Söldenu jsou opravdu působivá. Tato oblast patří mezi nejkrásnější zimní střediska vůbec. A to díky vysoké nadmořské výšce a spojení se dvěma ledovci má Sölden jsou tu zajištěny jedny z nejspolehlivějších sněhových podmínek v Rakousku, navíc s téměř celoročním lyžováním na ledovcích, které sahají až do výšky 3 250 metrů. I když oteplující se podnebí tyto možnosti rok od roku nepatrně snižují, není neobvyklé, že zde najdete lyžaře od září do června. Lyžařské středisko najdete pouhou hodinu jízdy od Innsbrucku. Díky smíšenému 150 kilometrovému terénu je všestrannější než mnoho středisek, a přestože má vyšší procento mírných a středně těžkých sjezdovek, ledovce a lyžování mimo sjezdovky dávají odborníkům spoustu možností, zejména na hoře Gaislachkogl.

lyzarske stredisko solden

Sölden ubytování

Tauplitz

Zimní středisko Tauplitz nabízí lyžařům převážně středně náročné tratě. Vhodné je pro rodiny s dětmi. Do lyžařského střediska se dostanete buď sedačkou z městečka Tauplitz nebo tam můžete vyjet po silnici z Bad Mitterndorfu. Velkou výhodou tohoto střediska jsou klimatické podmínky, které zaručují dostatek sněhu od začátku prosince do začátku dubna. Náročnější sjezdové tratě – červené a černé najdete pod vrcholy.

lyzarske stredisko tauplitz

Tauplitz ubytování

Hinterstoder

Příjemné lyžování v Rakousku nabízí také menší středisko Hinterstoder. Ski areál nabízí několik krásných širokých červených sjezdovek, doplněných pár luxusními černými tratěmi včetně jedné závodní pisty. Začátečníci a děti si své lyžařské dovednosti mohou zlepšovat na dobře upravených nenáročných modrých sjezdovkách a cvičných loukách. Z centra obce Hinterstoder dopraví lyžaře do bílých výšin lanovky s pohodlnými kabinkami. V rámci samotného střediska lyžaře přepravuje další kabinová lanovka, moderní expresní odpojitelná šestisedačka i rychlé moderní kotvy.  Dva vleky obsluhují i nejvýše položené červené a modro-červené lyžařské terény nad pásmem lesa.

lyzarske stredisko hinterstoder

Hinterstoder ubytování

Stuhleck

Příjemné lyžování nabízí také Hora Stuhleck, která se tyčí do výšky 1 782 metrů nad mořem a je nejvyšším bodem skupiny Fischbacher Alpen. Užít si zde můžete adrenalinové lyžování i parádní snowboarding. Lyžaře i snowboardisty tato oblast láká na perfektní sněhové podmínky, všechny sjezdovky ve skiareálu Stuhleck – Spital am Semmering jsou totiž vybaveny nejmodernějším zasněžovacím zařízením. Lyžařské areály jsou vzdálené pouhých 100 kilometrů od Vídně, z Brna musí čeští lyžaři ujet 230 kilometrů. Příjezd do skiareálu po rychlostní silnici až do Spital am Semmering bývá většinou bezproblémový. První záchytné parkoviště se nachází u nástupní stanice sedačkové lanovky, dále následuje kaskádové uspořádání u mezistanice lanovky. Digitální parkovací systém zajišťuje 2 700 parkovacích míst, parkování je zdarma.

lyzarske stredisko stuhleck

Stuhleck ubytování

5/5 - (13 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru