Ledová jeskyně Eisriesenwelt

Odkryjte skryté perly Rakouských Alp: 10 turistických atrakcí, které musíte vidět

Když se řekne Rakouské Alpy, nejspíš si vybavíte dlouhé zasněžené sjezdovky a rozeklané vrcholky hor. Pokud však patříte nejen mezi milovníky sjezdového lyžování, ale také nadšené turisty, možná právě přemýšlíte, co navštívit v Rakouských Alpách mimo lyžařská střediska. Dál už hledat nemusíte – přinášíme vám deset tipů na ty nejlepší turistické atrakce v Rakouských Alpách. Tak pojďme na to!

Mölltalský ledovec (Mölltaler Gletscher)

Rakouské Alpy lákají české lyžaře i turisty především příslibem ledovců, kde si sněhové nadílky můžete užít i v teplejších měsících. Výjimkou není ani Mölltalský ledovec, který se pyšní titulem jediného ledovce v oblasti Korutan. I v letních měsících si zde můžete do syta užít lyžování či snowboardingu.

Jelikož jsme v úvodu slibovali, že dnešní tipy nebudou ani zdaleka o lyžování, nebude asi žádným překvapením, že ledovec Mölltaler láká také na pěší turistiku. Ledovec se nachází v jižní části pohoří Vysoké Taury, a nabídne tak nejenom nádhernou vysokohorskou krajinu s jezery a vodopády, ale také dechberoucí výhledy. A pokud vás omrzí šlapání do kopce, čas zde můžete strávit třeba cyklistikou, kanoistikou, či dokonce paraglidingem.

Mölltalský ledovec (Mölltaler Gletscher)

Swarovski Kristallwelten (Crystal Worlds)

Patříte-li mezi milovníky této světoznámé značky, rozhodně si nenechejte ujít atrakci nedaleko Innsbrucku. Tato pocta značce Swarovski byla před téměř třiceti lety založena k oslavě stoletého výročí jejího vzniku a dnes patří mezi oblíbenou destinaci turistů z celého světa.

A na co se můžete těšit? Dominantou rozsáhlého muzea je především reliéf obra s křišťálovýma očima, z jehož úst prýští vodopád. Podobně snové jsou i další části stálé výstavy – v sedmi vnitřních komnatách předvedli své umění světoznámí umělci a sochu obra obklopuje rozlehlá zahrada s uměleckými instalacemi i zábavnými atrakcemi pro děti. Nudit se tu rozhodně nebudete!

Swarovski Kristallwelten (Crystal Worlds)

Krimmelské vodopády

Pokud o dovolené v Rakousku míříte do oblasti Kaprunu, rozhodně si nenechte ujít Krimmelské vodopády. Jedná se o kaskádu tří vodopádů na říčce Krimmler Ache, která se může pochlubit převýšením téměř 400 metrů. K vodopádům se dostanete po asi čtyřkilometrové stezce. Přestože se nejedná o nijak velkou vzdálenost, na výlet si vyhraďte alespoň dvě hodiny – nejen, že je stoupání v některých úsecích lehce náročnější, ale cestou vás čeká hned 11 vyhlídek.

Krimmelské vodopády

Ledová jeskyně Eisriesenwelt

Máte cestu do Salzburgu? Pak rozhodně nesmíte minout ledovou jeskyni, která patří mezi největší na světě. Přestože se dostanete do pouze prvního kilometru celkem dvaačtyřicetikilometrového komplexu, zhruba tří hodinová návštěva rozhodně stojí za to! Obdivovat můžete průzračné ledové útvary všech tvarů a velikostí, které jako by vás přenesly do jiného světa. A pokud vyrazíte v létě a za jasného počasí, ochuzeni nebudete ani o nádherný panoramatický výhled na okolní krajinu.

Hrad Kaprun

Mezi nejlepší místa k vidění v Rakouských Alpách můžeme zařadit také hrad Kaprun, jehož založení se datuje do 12. století. Hrad láká návštěvníky nejen skvěle zvládnutou rekonstrukcí, ale především bohatým kulturním děním. Kromě klasické prohlídky zde můžete navštívit také nejrůznější koncerty, divadelní představení či středověké turnaje.

Grossglocknerská vysokohorská silnice

Milujete dechberoucí výhledy? V tom případě vám nesmí uniknout Grossglocknerská vysokohorská silnice, která se táhne mezi Salcburkem a Korutany. Jak napovídá název, užít si zde můžete například panoramatický výhled na ledovec Grossglockner, ale také místní faunu a floru. Před cestou však nezapomeňte, že je vjezd zpoplatněn mýtným, na které se nevztahuje běžná rakouská dálniční známka!

Národní park Vysoké Taury

Několik přírodních památek z oblasti Vysokých Taur už jsme dnes zmiňovali; za návštěvu však bezpochyby stojí celý národní park o téměř dvoutisícové rozloze. V této oblasti se nachází velké množství ledovců, včetně největšího rakouského ledovce Pasterze, a nechybí ani řada vodopádů. Vysoké Taury jsou ideální nejen pro zimní sporty, ale především letní turistiku a cyklistiku.

St. Wolfgang im Salzkammergut

Oblíbeným, ale možná trochu opomíjeným cílem je městečko Saint Wolfgang rozkládající se na břehu stejnojmenného jezera. Právě jezero je hlavním lákadlem – přestože samotné město zaujme malebnou architekturou a památkami, jsou to právě výletní jízdy kolesovým parníkem, které ročně lákají turisty z celé Evropy.

Zlatá střecha v Innsbrucku

Přestože známou Zlatou střechu v Innsbrucku pravděpodobně nemůžeme mezi zařadit mezi ty pravé „skryté perly“ Rakouska, při návštěvě Innsbrucku ji rozhodně neopomeňte. Tento gotický arkýř z roku 1500 pokrývají pozlacené měděné šindele a má za sebou vskutku bohatou historii – původně sloužil jako tributka pro císaře a jeho rodinu, která z něj sledovala nejrůznější kulturní představení.

Solné doly v Hallstattu (Salzbergwerk Hallstatt)

I Hallstatt patří mezi „profláknuté“ turistické atrakce – tato malebná vesnička každoročně přivítá zástupy návštěvníků z celého světa. Než však po krátkém zastavení zase odjedete, nezapomeňte navštívit také místí solné doly. Sůl se zde těží už více než 7 000 let, o čemž se na vlastní oči můžete přesvědčit v místním muzeu. Samotné doly nabídnou nejen pohled do historie, ale také pořádnou jízdu v šedesátimetrové hornické skluzavce!

Cestovní pojištění

1 osoba / týden

od 495 Kč

 • Rizikové sporty

 • Lečebné výlohy 6 mil Kč

 • Poj. odpovědnosti 25 mil Kč

 • Pojištění zavazadel

1 osoba / týden

od 416 Kč

 • Rizikové sporty

 • Lečebné výlohy 5 mil Kč

 • Poj. odpovědnosti 1 mil Kč

 • Pojištění zavazadel

1 osoba / týden

od 488 Kč

 • Rizikové sporty

 • Lečebné výlohy 5 mil Kč

 • Poj. odpovědnosti 5.2 mil Kč

 • Pojištění zavazadel

Mohlo by vás zajímat

5/5 - (3 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru