5 důvodů proč jet za sněhem do Rakouska

Rakouské Alpy lákají cestovatele na letní turistiku i zimní radovánky. Tím, že jsou hned za hranicemi, je pro vás snadné si tam kdykoli zajet. Cesta skutečně netrvá dlouho a odměnou vám budou skvělá panoramata, výborné jídlo, zábava a odpočinek.

Pro vaši zimní dovolenou si můžete vybrat jednu z mnoha oblastí, destinací a ski areálů. Všechny jsou skvěle vybaveny, uzpůsobeny i rodinám s dětmi a celkově jsou považovány za jedny z nejlepších na světě. Proč si ale Alpy vybrat v první řadě? Pojďme si říct pár důvodů.

Sníh a dobré počasí jsou základní charakteristiky rakouských Alp

5 důvodů proč se v zimě vydat do Rakouska

  • Vzdálenost. Pojďme si to říct narovinu. Nikomu se nechce trávit hodiny a hodiny v autě, zvlášť pokud cestujete s dětmi. Obrovská výhoda rakouských lyžařských areálů spočívá v jejich snadné dostupnosti. Můžete se vypravit na jednodenní lyžovačku, víkend, nebo i týden, a v autě strávíte jen pár hodin. Navíc jsou téměř všechny destinace hned snadno dostupné z dálnice.
  • Jistota, že budete mít sníh. V Alpách se lyžuje od prosince do dubna a většina středisek je položená dost vysoko na to, abyste si užili přírodní sníh. Pokud bude špatné počasí nebo sezóna, nezalyžujete si sice na čerstvém prašanu, ale díky pravidelnému zasněžování a umělému sněhu o zábavu nepřijdete.
  • Sportovní vyžití pro každého. Tím myslíme lyžaře, běžkaře, snowboarďáky, ale i milovníky zimní turistiky nebo bruslení. V Rakousku najdete sjezdovky všech obtížností i adrenalinové parky. Spousta zábavy a atrakcí pro děti je zaručena.
  • Máte rádi dobré jídlo a pití, a dovolenou si zpříjemňujete pobytem v restauraci? Tak to vás místní kuchyně nezklame. Gastronomie v Rakousku je vyhlášená a nemusíte se bát, že budete hladovět.
  • Cestovat s dětmi znamená vybrat si dobře uzpůsobenou lokalitu. V rakouských ski areálech myslí na všechno, a ví, jak je důležité, aby si děti užily zábavu a rodiče si mohli odpočinou. Můžete svěřit svoje ratolesti jednomu ze zkušených lyžařských instruktorů, zabruslit si s nimi na zamrzlém jezeře, nebo vyzkoušet noční sáňkování. Užijte si rodinnou dovolenou bez stresu.

Perfektní dovolená začíná ubytováním. Můžete si vybrat z mnoha možností, podle lokality, kterou si pro svůj zimní relax vyberete. A dobrá zpráva je, že nabídky ubytování jsou různorodé, a každý si najde svoji cenově dostupnou.

Hodnocení post

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru