Lyžování v Salcburku

Oblast Salcburku, v létě místo plné zelených pastvin a luk se v zimě mění v perfektní zimní destinaci. Vesničky v tradiční rakouské architektuře, místní jídlo, klid a romantika. I tak by se dala popsat. Oblast je velmi dobře přizpůsobená rodinám s dětmi, na které tu čekají dětské parky, a sjezdovky jsou skoro na krok od ubytování. Kromě krásného prostředí vás jistě potěší velmi snadná dostupnost po dálnici Salzburg – Villach.

Alpský ski areál Hochkönig je ideální pro rodiny s dětmi

V pohoří Hochkönig, největším masivu Berchtesgadenských Alp, pod vrcholem majestátní stejnojmenné třítisícové hory leží 3 lyžařské areály: Maria Alm, Dieten a nejznámější Mühlbach am Hochkönig, které jsou vzájemně propojené lanovkami. Ačkoliv nabízejí vyžití pro každého, nejvíce lákají rodiny s dětmi, které plně využijí dostupných služeb.

Lyžování v Salcburku

Užijte si zimu v krásné tradiční rakouské vesničce Hochkönig, která leží v samém srdci Salzburské krajiny. Tento ski areál je součástí skupiny Ski amadé a patří mezi cenově dostupnější. Oprašte lyže a vyrazte na jednu z 84 sjezdovek v celkové délce 112 km, na kterou vás vyveze jedna ze 34 lanovek a vleků. I když areál nabízí spíše snadnější modré tratě, na své si přijdou i pokročilí lyžaři a milovníci černých sjezdovek. Pokud neholdujete lyžím a jste spíše snowboardový typ, oceníte speciální areály. Například snowpark Kings park, s celkovou délkou 1,8 km a až 50 překážkami a skoky. Samozřejmostí jsou upravené běžkařské tratě a noční lyžování v Maria Alma.

Abyste se neztratili v množství tras a aktrakcí, můžete si stáhnout bezplatnou aplikaci Ski amadé, která vás areálem provede. Chcete vědět, jak jste si přes den na svahu vedli? Aplikace Skiline v kiosku vyhodnotí data z vašeho skipasu, a budete hned vědět, kolik km jste ujeli, nebo kolikrát jste se vyvezli lanovkou.

Zajímavé aktivity

Zkoušeli jste už skisafari, neboli lyžařskou turistiku? Oblast Hochkönigu je protkaná upravenými trasami v čele s Die Königstour. Tterá je se svými 35 km vedoucími přes vrcholy hor jedna z nejhezčích v Alpách. Pokud rádi chodíte po svých, můžete prozkoumat okolí a užívat si výhledy na jedné z mnoha turistických tras. Řada dalších aktivit jako je parkour pro lukostřelbu, osvětlené sáňkařské dráhy nebo sáně takžené koňmi slibují dovolenou, na které se nudit určitě nebudete.Teď už jen vybrat to správné ubytování a dovolená může začít.

Salcbursko ubytování

4.8/5 - (6 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.