Nassfeld – dovolená plná slunce

Rakousko je stále oblíbenější na výpravu za zimními radovánkami a moderními ski centry. Jedno z letovisek je trochu zastíněné ostatními. Leží až na samém jihu země, na hranicích s Itálií, přitom může nabídnout jedny z nejlepších sjezdovek i okolních aktivit. Nassfeld je díky své infrastruktuře, vybavenosti a zákaznickým službám  jednou z nejlepších zimních destinací na světě. Lyžaři si zde užijí nejvíce slunečných dní v celé zemi a sněhová nadílka je díky poloze a výšce mezi 1600 m.n.m. – 2000 m.n.m. zaručena. Vleky jsou běžně otevřené od prosince až do půlky dubna, v případě špatné sezony jsou svahy uměle zasněžovány.

Nassfeld zajímavost

Zajímavostí je zdejší kabinová lanovka Millenium Express, která je se svými 6 km nejdelší v celých Alpách. Za 17 minut vystoupá z městečka Tröpolach v údolí až na vrchol Kofelplatz-Madritsche, centra ski areálu, ležícím ve více než 1900 m.n.m. Nassfeld se pyšní 110 km sjezdovek po kterých vás proveze na 30 vleků a lanovek. Trať Carnia, dlouhá přes 7 km, má třetinu své délky osvětlenou pro noční lyžování a považuje se za jednu z nejdelších uměle osvětlených tratí pro noční lyžování.

Značené freeridové zóny s čerstvě napadaným prašanem ocení milovníci adrenalinu a snowboardisté vyzkouší svoje schopnosti ve snowparku. Nezapomnělo se ani na děti a začátečníky, kteří mohou trénovat pod dohledem zkušených instruktorů na cvičných svazích. Zábavná trať „The Snake” plná zatáček, tunelů i skokánků je učena pro děti i dospělé. Běžkaři ocení 70 km upravených běžeckých stop s možností napojení na regionální stopy,  i dvě vysokohorské běžecké tratě.

Nassfeld nabízí i další zajímavé aktivity, jako je snowtubing nebo sáňkařskou dráhu fungující i v noci. Jezero Weissensee, které zamrzá v prosinci, tvoří největší  ledovcovou plochu v Evropě a je jak stvořené k bruslení. Na ledové ploše si můžete zahrát golf a pilovat tak svoje dovednosti i v zimě.

Spojení kultury dvou zemí, Rakouska a Itálie, zaručuje nezaměnitelný gastro zážitek i zábavu. Ski areál má spoustu možností jak si užít nepřekonatelnou dovolenou a prvotřídní služby ocení opravdu každý.

Nassfeld ubytování

5/5 - (1 vote)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru